На екологічний практикум до Мстишина завітали відомі українські науковці

Органічне землеробство, сортування відходів, безвідходне споживання та виробництво – усе це необхідні кроки на шляху створення «розумної екологічної громади» та здійснення максимальної екологізації усіх сфер життя. Боратинська громада продовжує рухатися у цьому напрямку, популяризуючи та поширюючи кращі практики екологічного руху.

18 травня у школі села Мстишин відбулася унікальна подія – освітній експериментально-дослідницький аграрний практикум «Від компосту до чорнозему», організований Волинським обласним еколого-натуралістичним центром. До Мстишина завітали одразу три практики органічного землеробства всеукраїнського рівня: Володимир Розум – практик органічного землеробства, автор розробки «Теплі грядки Розума»; Володимир Вусик – садівник, що спеціалізується на створенні високопродуктивних екосадів; В’ячеслав Родителев – винахідник біочару та засновник ТОВ «Біочар Плюс». Дослідники ділилися із присутніми власними розробками та напрацюваннями, розповідали про перспективи розвитку органічного землеробства. Найцікавішим етапом заходу стала практична частина, під час якої експерти разом з учасниками практикуму закладали теплі грядки та біочар, висаджували дерева.

Учасниками та спікерами заходу також стали: Наталія Гуркіна – дитяча письменниця, представниця ініціативної групи «За чисте повітря», Сергій Качкало – інженер, еко-практик; Михайло Мельницький – практик еко-проектів; Ольга Сергійчук – лідерка еко-команди села Мстишин; Катерина Демидюк – засновниця еко бренду Simple, голова ГО «Нуль відходів Луцьк»; Володимир Пшибельський – заступник директора Волинського обласного еколого-натуралістичного центру; Олександр Нікішин – заступник голови правління з питань сировини Гнідавського цукрового заводу. Еко-активісти вкотре розповіли школярам про важливість компостування, сортування відходів, влаштували для учнів екологічні ігри.

Захід, що тривав весь день, завершився круглим столом у Боратинській сільській раді. Учасники практикуму спільно з сільським головою Сергієм Яручиком та представниками громади обговорили перспективи розвитку екологічного руху у Боратинській громаді, напрацювали ідеї майбутніх спільних проектів.

Поділитися:
Посвідчення ветерана у Дії. Мінветеранів та Мінцифри починають бета-тестування сервісу
14.05.2024 09:14
Для того, щоб спростити доступ до послуг та компенсацій для ветеранів та членів їх сімей, Мінцифри та Мінветеранів проводять бета-тестування електронного посвідчення ветерана у Дії. Інформація про це…
Баяністи-акордеоністи з Боратинської громади серед переможців та призерів XV Міжнародного конкурсу «PERPETUUM MOBILE»
13.05.2024 18:50
Минулого тижня завершився XV Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE» у місті Дрогобич. Участь у заході взяли вихованці дитячої школи мистецтв Боратинської сільської ради. …
Команда Баївського ліцею перемогла у районному етапі творчого огляду робіт юних пожежних-рятувальників
13.05.2024 14:05
Нещодавно відбувся районний етап творчого огляду робіт юних пожежних-рятувальників. Боратинську громаду на цьому конкурсі представляла команда Баївського ліцею. Учні показали високий рівень…