Як розвивати соціальне підприємництво у ветеранській спільноті

Наприкінці жовтня в Івано-Франківську відбувся навчальний візит для представників/ць громад Чернівців, Ужгорода, Дрогобича, Бердичева, Боратина, Дніпра, Полтави, Рівного, Старобільська, Сум, Кропивницького, Миколаєва, Івано-Франківська, Львова та Малина. Навчальний візит відбувся для представників громад, у яких реалізується проєкт, спрямований на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом, впроваджується Міжнародною організацією з міграції та реалізується Молодіжною організацією «СТАН», для знайомства з кращими практиками соціального підприємництва та соціального згуртування. Про це йдеться на сайті ГО «Молодіжна організація «СТАН».

Програма триденного візиту, на яку прибули представники/ці громад, була дуже насиченою та продуктивною. Подія стала нагодою познайомитися з реалізованими в місті проєктами, що гуртують громаду навколо розв’язання соціальних проблем та побачити, як працюють у цьому напрямку івано-франківські підприємці та активні громадяни/-ки.

Навчання для громад передбачало знайомство з соціальними ініціативами громадських організацій, презентації підприємницьких ініціатив ветеранської спільноти, візити до культурних майданчиків громади та соціальних підприємств, створених в Івано-Франківську.

Зокрема учасники/ці візиту познайомилися із простором «ВДОМА», де працює кризова кімната для жінок, та Молодіжною організацією «Дубль N», яка дає місцевій молоді можливість долучитися до громадського життя через участь у різноманітних проєктах, ресурсним центром Молодіжної організації «СТАН», який підтримує активістів, низові ініціативи та є форпостом правозахисту в регіоні та інноваційним центром «Промприлад. Реновація», який є платформою з розвитку підприємництва та суспільних трансформацій.

Також представники/ці громад дізналися, як започаткувати ветеранський бізнес на прикладі Veterano Pizza, та побачили роботу самозайнятих ветеранів у реставраційній майстерні. Водночас відвідування кав’ярні-пекарні, де працюють люди з синдромом Дауна дало можливість ознайомитися з моделлю підприємництва, що розв’язує соціальні проблеми у громаді. А на прикладі громадського ресторану «Urban Space 100» учасники/ці візиту побачили, як цей заклад через грантові програми стимулює та підтримує проєкти, спрямовані на розвиток та гуртування міста.

Пізнавальними для учасників навчального візиту стали зустрічі та візити до членів ініціативної групи Івано-Франківської громади та візити до локацій, де організовуються заходи соціального згуртування в рамках проєкту зі зміцнення стійкості громади, що фінансується Європейським Союзом. Зокрема, відбулись візити до Школи кераміки та реабілітаційного центру для реінтеграції ветеранів АТО «Нові крила», в яких в межах проєкту відбуваються майстер-класи та інші заходи. Також відбулось знайомство з засновниками Центру для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон» та дружинами ветеранів, які створили онлайн-кафе «4.5.0».

«Завдяки цій програмі я мав можливість познайомитися з дуже достойними й гідними людьми, які точно знайшли себе, і які не лише реалізували свої вміння та навички, але й дають суспільству гідний приклад і конкретну допомогу. Мені видається, що в темі реінтеграції ветеранів такі люди – це знахідка. Ми бачили приклад двох хлопців: один займається дуже складною темою – роботою з ветеранами в яких психологічні проблеми, а інший – фізичним відновленням. Вони знайшли себе і діляться своїми талантами з іншими й допомагають ветеранській спільноті. Я надихнувся людьми. Думаю, це допоможе в моїй діяльності допомагати моєму оточенню, моїм ветеранами, учасникам АТО/ООС теж знаходити свою справу. А з мого боку – створювати для них можливості, щоб вони бачили це різноманіття. До чого вони можуть долучатися і в яких сферах проявляти себе», – розповів про свої плани після зустрічі голова ініціативної групи Боратина Анатолій Левчук.

Нагадаємо, що наразі у Боратинській громаді реалізується ініціатива «КРОК – реінтеграція ветеранів задля згуртованої громади» у рамках Всеукраїнського проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

За матеріалами ГО «Молодіжна організація «СТАН»

Фото: ГО «Молодіжна організація «СТАН»

Поділитися:
Боратинська громада увійшла в топ-100 громад-лідерів цифрової трансформації України
15.05.2024 16:27
Нещодавно Міністерство цифрової трансформації України спільно з Програмою EGAP провели Digital Power Summit 2024, під час якого відзначили громади, які показали вагомі цифрові успіхи. На цьому форумі…
День вишиванки: історії традицій мешканців Боратинської громади
15.05.2024 13:06
Вишиванки, створені руками наших українців, поєднують в собі естетичну функцію та мудрість українського народу. У минулому кожна українська родина носила вишитий одяг і вбирала свою оселю у вишиті…
Андрій Марчук з Боратина виборов дві золоті медалі на Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування
15.05.2024 12:17
В Житомирській області відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування. Традиційно успішно на змаганнях такого рівня виступив Андрій Марчук з Боратина. Цього разу він показав найкращі…