Еко-громада: шлях змін

Міжнародний фонд GIZ
Еко-громада: шлях змін

Тема екології та захисту навколишнього природного середовища особливо актуальна в наш час і стала одним із пріоритетних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування.

Після створення Боратинської об’єднаної громади, сільською радою першочергово здійснено роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території всіх населених пунктів. Було налагоджено систему благоустрою та збору твердих побутових відходів. У 2019 році у Боратинській громаді, спільно з громадською організацією «Європейський вектор Волині», за фінансової підтримки міжнародного фонду GIZ у розмірі 212000 гривень, впроваджено проект «Сортую сміття, бо ціную громаду». Мета проекту – зменшити екодеструктивний вплив на навколишнє природне середовище та забезпечити підвищення рівня екологічної освіти і свідомості мешканців Боратинської громади Волинської області шляхом впровадження на базі закладів освіти комплексної системи роздільного збору ТПВ та поширення еко-знань.

У рамках проекту:
1) організовано 16 тренінгів для дітей і дорослих з метою формування практичних навичок сортування відходів, підвищення екологічної культури та свідомості мешканців;
2) встановлено контейнери та обладнано майданчики для роздільного збору твердих побутових відходів (ТПВ) на базі 8 закладів освіти громади для підвищення рівня екологічної освіти та розвитку учнівського самоврядування;
3) впроваджено серію учнівських ініціатив у рамках проекту з метою залучення учасників освітнього процесу до боротьби з екологічними викликами;
4) організовано еко-фестиваль для поширення еко-знань, презентації кращих практик у сфері роздільного збору та сортування ТПВ та залучення громадськості до збереження навколишнього природного середовища.

еко громада

Наприкінці 2019 – на початку 2020 року в Боратинській громаді розпочали впровадження ініціативи «Не пали – компостуй». Вона має на меті формування еко-свідомості громади шляхом переходу від паління до компостування. До команди проекту увійшли волонтери-активісти: дитяча письменниця Наталія Гуркіна, експерт з компостування, виробник будівель з соломи Сергій Качкало, екопсихолог, практик еко-проектів Михайло Мельницький та представники громади – начальник відділу соціально-економічного розвитку Анатолій Левчук, вчителька Мстишинської школи Ольга Сергійчук. Майданчиками для впровадження пілотного проекту стали 5 закладів освіти громади – Рованцівська, Баївська та Мстишнська школи, Боратинський та Баївський дошкільні навчальні заклади.

компостування

компостування

компостування

За два роки вдалося зробити багато для розвитку екологічного руху в Боратинській громаді. Наші ініціативи отримали визнання не лише на місцевому рівні, а й на всеукраїнському – у 2020 році наша громада стала переможцем конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у номінації «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища».

компостування