Віра Тарасюк навчить жити без сміття та бути щасливим

Віра Тарасюк
Віра Тарасюк навчить жити без сміття та бути щасливим

Ви переймаєтеся питаннями сортування сміття? Хочете позбутися від славнозвісного «пакета з пакетами», прагнете жити екологічно, але не знаєте з чого розпочати? Сьогодні ми розкриємо вам кілька секретів життя у стилі «еко» разом із Вірою Тарасюк з Рованців. Дівчина – еко-активістка, волонтерка, одна із співзасновниць еко-бренду «SIMPLE». Про те як стала зеровейстером та почала розгортати цей рух у власній громаді Віра охоче ділиться у нашому інтерв’ю.

«Якщо чесно, раніше я не надто переймалася проблемами екології. У підлітковому віці вся моя еко-свідомість зводилася до того, щоб викидати відходи у смітник.

Та невдовзі я натрапила на інформацію про шкоду поліетилену, сміттєві полігони, про те, як страждають тварини від одноразового пластику. Це змусило мене замислитись та діяти інакше. Що ж до персоналій та конкретних подій, то першою людиною, від якої я дізналася про zero waste була Маріанна Бойко (Маріанна Бойко – перша українська еко-блогерка – ред.). ЇЇ проект «104 дні без поліетилену» буквально розділив моє життя на «до» і «після». Пані Маріанна – перша людина в Україні, яка підняла цю тему через призму особистої відповідальності. Саме вона надихнула мене стати еко-свідомою».

Ось уже 3 роки Віра живе за принципом «нуль відходів». Спершу дівчина відмовилася від пластикових пакетів, а нині майже не викидає сміття. Віра переконує, що звести свої відходи до мінімуму набагато простіше, ніж це здається на перший погляд:

«У чому секрет? Я просто уникаю сміття та непотрібних речей. Це і є основна ідея зеровейст: існує 5 правил як поводитися із відходами, однак філософія полягає у тому, щоб менше споживати, не користуватися в побуті одноразовими речима. Я абсолютно відмовилася від поліетиленових пакетів, ходжу у магазин з еко-сумкою або власним посудом, користуюся лише органічною косметикою».

Окрім того, що такий стиль життя допомагає врятувати планету, zero waste ще й суттєво економить сімейний бюджет, спрощує побут та покращує здоров’я, переконує еко-активістка:
«Справді, ставши зеровейстером я почала економити на всіляких дрібницях. Значну суму коштів заощаджую на засобах для ванної кімнати та кухні, оскільки ретельно підходжу до їх відбору. Щодо гастрономічних вподобань – вони теж змінилися. До прикладу, я відмовилася від батончиків сумнівної якості, натомість сама навчилася робити цукерки зі справжнього шоколаду.
Та найбільш разючу різницю я помітила у здоров’ї. Впродовж останнього року я почала менше хворіти і прекрасно себе почуваю, мабуть, це один з найбільших плюсів zero waste».

Для тих, хто також вирішив відмовитися від пластику та жити за принципом «нуль відходів» Віра дає кілька практичних порад та розповідає з чого варто почати:

«Перегляньте свій смітник. Як би смішно це не звучало, але це дуже дієвий спосіб. Оцініть яке сміття ви утворюєте найбільше і запитайте себе: «Як цього можна уникнути?». Спробуйте замінити пластикові пляшки на багаторазову тару, використовувати термочашки замість пластикових стаканчиків. Поліетиленові пакети – як щодо еко-сумок? Одноразові соломинки – ні, лише скляні, металеві або ж і просто відмовитися».

Дівчина розповідає, що одразу усунути пластик та одноразові речі із життя не вдасться, адже як не крути – це частина нашої повсякденності.

«Тут головне прислухатися до власних відчуттів і бути чесним із собою. Ні в якому разі не треба себе ламати, аби відмовитися від чогось. Це може бути дуже стресово і тільки відіб’є бажання. Переходити до екологічного способу життя слід поступово і комфортно для вас. Але пам’ятайте, що з цим не варто затягувати».

Віра не лише на власному прикладі показує, що таке життя у стилі «еко». Дівчина активно займається громадською діяльністю у цій сфері, проводить лекції та тренінги, де навчає людей жити екологічно та дбати про довкілля.

«Зараз є кілька проектів, над якими я активно працюю. Найбільше пишаюся двома ініціативами, які нам вдалося реалізувати разом з Катериною Демидюк. Перша – «Zero Waste Fest 2019» – масштабний еко-фестиваль, що відбувся у Луцьку цієї весни. Друга – проект «Simple», ми заснували власний бренд, який шиє еко-товари. В основному наші продукти – це торбинки, сумки, шопери та інші товари для кухні. Також «Simple» – це навчальний майданчик: тут ми ділимося порадами, новинами та різноманітною інформацію, щоб люди могли більше дізнатися про zero waste.

На завершення Віра ділиться оптимістичними спостереженнями:
«Сьогодні я із впевненістю можу сказати, що еко-свідомість людей зростає. І це не хайп чи данина моді. Все більше людей почало замислюватись над тим, що ми робимо, що лишаємо по собі. І це не може не тішити.

Популярність життя в стилі «еко» стрімко набирає обертів і у Боратинській громаді. У нас багато прогресивних, ініціативних людей, які готові змінюватися самі і змінювати на краще свою громаду. Цьогорічний Фестиваль Боратинської громади – яскравий приклад того, що еко-свідомість можна зростити. Впевнена, що ми на правильному шляху, тож усе буде еко!».

111